Regulamin

Regulamin sklepu internetowego myszowo.pl:

I. INFORMACJE OGÓLNE: 

Właścicielem sklepu internetowego www.myszowo.pl jest Dawid Andryszczak, prowadząca działalność gospodarczą:

Opticmix Dawid Andryszczak z siedzibą w Chełmku.

ADRES: ul. Piastowska 21B, 32-660 Chełmek

tel.: 792-902-242

e-mail: pracownia@myszowo.pl

NIP: 5492335334 

w dalszej części zwana "Sprzedawcą"

Regulamin określa zasady funkcjonowania Sklepu, zasady sprzedaży prezentowanych w nim produktów (zwane dalej: „Produktami”), a także prawa i obowiązki Klientów oraz prawa i obowiązki myszowo.pl, jako podmiotu prowadzącego Sklep. 

Każda osoba, dokonująca zakupów poprzez sklep internetowy myszowo.pl (zwana dalej: „Klientem”) ma obowiązek zapoznać się z treścią niniejszego regulaminu przed przystąpieniem do zakupów, a ich dokonanie jest równoznaczne z akceptacją przedstawionego regulaminu.

Regulamin został sporządzony w oparciu o polskie przepisy prawa. 

myszowo.pl zastrzega sobie prawo do prezentowania treści oraz reklam promujących swoje produkty oraz produkty osób trzecich.

W przypadku zawarcia przez myszowo.pl umowy z Klientem (konsumentem w rozumieniu Kodeksu cywilnego) posiadającym miejsce stałego pobytu poza Rzeczpospolitą Polską, prawem właściwym jest prawo polskie.

II. OFERTA:

1. Produkty prezentowane w sklepie są wytwarzane ręcznie, dlatego poszczególne produkty mogą nieznacznie różnić się między sobą np.:

- rozmieszczeniem poszczególnych elementów na produkcie co jest związane z zadrukowaniem wzoru na tkaninie, z której został stworzony

- kolorystyką – w przypadku kolorowych dzianin, sznurków bawełnianych oraz włóczek istnieje prawdopodobieństwo nieznacznej różnicy kolorów z poszczególnych partii produktu zamawianych u producenta, dlatego składając kolejne zamówienia istnieje prawdopodobieństwo różnicy w odcieniach

- nieznacznymi różnicami wynikającymi z produkcji ręcznej, co nadaje naszym produktom unikatowy wygląd

2. Dokładamy wszelkich starań, aby oferta i opisy przedstawiały realny wygląd sprzedawanych produktów, jednak czasami możemy wprowadzić drobne elementy, które będą nieznacznie różnić się od prezentowanych na zdjęciach (kolor napów, sznurków, gumy, miejsce umieszczenia lub kolor metki, kolor nitki).

3. Wszystkie sprzedawane produkty są nowe bez względu na to czy pochodzą z ogólnej oferty, zostały wykonane na indywidualne zamówienie, czy zostały przecenione.

4. Cennik za oferowane produkty jest uzależniony od cen producentów materiałów, w przypadku znacznej różnicy między partiami, zastrzegamy prawo podniesienia cen, co nie dotyczy opłaconych już zamówień. Cena za dany produkt jest uzależniona od rozmiaru (zużycie materiałów), przy większych rozmiarach zastrzegamy sobie prawo podniesienia cen.

5. Ceny produktów nie zawierają kosztów wysyłki, które należy doliczyć wybierając sposób dostawy (szczegóły w zakładce „wysyłka”).

III. ZAMÓWIENIA:

1. Warunkiem dokonania zakupów w sklepie internetowym myszowo.pl jest złożenie oraz opłacenie zamówienia przez klienta (wypełniając wszystkie pola formularza zamówienia oraz opłacając go i wysyłając do nas drogą elektroniczną, za pomocą dostępnych na stronie internetowej narzędzi.

2. Aby dokonać zakupów na naszej stronie klient podaje dane osobowe niezbędne do realizacji i wysyłki zamówienia:

- osoba prywatna: imię i nazwisko, adres do wysyłki, adres e-mail (do śledzenia postępów realizacji zamówienia oraz wysyłki), numer telefonu do kontaktu

- firma: pełna nazwa firmy, adres siedziby firmy (do faktury), NIP, imię i nazwisko osoby składającej zamówienie, telefon kontaktowy, adres mail, adres do wysyłki (jeżeli jest inny niż firmowy)

3. W każdym dowolnym momencie klient ma możliwość włączyć lub wyłączyć korzystanie przez myszowo.pl z plików „cookies” poprzez wprowadzenie odpowiednich ustawień w swojej przeglądarce internetowej. Pliki „cookies” są wykorzystywane przez myszowo.pl w celu ułatwienia korzystania ze sklepu internetowego.

4. myszowo.pl przystępuje do realizacji zamówienia po opłaceniu  i zaksięgowaniu pełnej kwoty zamówienia na naszym rachunku bankowym: Idea: 25 1950 0001 2006 0064 2818 0001 zgodnie z kolejnością składania i opłacenia zamówień na naszej stronie, o czym będziemy na bieżąco informować klienta na podany podczas zamówienia mail.

5. Czas realizacji zamówienia jest uzależniony od rodzaju zamówionego towaru i wynosi:

-do 14 dni roboczych – gdy co najmniej jeden z zamówionych produktów jest dostępny na zamówienie 

6. Dokładamy wszelkich starań, aby towar był wysyłany do klienta jak najszybciej, jednak zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia tego terminu w wyjątkowych sytuacjach np. gdy jest problem z dostępnością danego materiału lub w okresach większych świąt kalendarzowych, o czym niezwłocznie będziemy informować klienta.

W przypadku wydłużenia terminu realizacji klient ma prawo do decyzji, dotyczącej zamówienia i może:

- anulować całe zamówienie (wtedy zwracamy całą kwotę wpłaconą na nasze konto)

- wyrazić zgodę na częściową realizację zamówienia (wybrać tylko te produkty, których termin realizacji jest zgodny z pkt.5) i zrezygnować z produktów o wydłużonym terminie realizacji (wtedy zwracamy kwotę o równowartości anulowanych produktów)

- wyrazić zgodę na wydłużenie czasu realizacji zamówienia.

IV. PŁATNOŚCI:

1. Płatności Shoper - bezpieczne płatności online realizowane przez operatora Blue Media S.A.. Otrzymujemy pieniądze od razu po dokonaniu płatności i przystępujemy do realizacji zamówienia.

2. Standardowy przelew bankowy na konto, przystępujemy do realizacji dopiero po wpłynięciu pieniędzy na nasze konto:

opticmix Dawid Andryszczak

ul. Piastowska 21 B

32-660 Chełmek

Idea: 25 1950 0001 2006 0064 2818 0001

3. Płatność gotówką przy odbiorze osobistym.

Na kwotę do zapłaty składają się: suma poszczególnych zakupionych produktów oraz koszty wysyłki (przy odbiorze osobistym koszty wysyłki wynoszą 0 zł).

W przypadku wystąpienia zwrotu środków, sprzedawca użyje takich samych metod płatności jakich użył kupujący.

W przypadku zwrotu szybkiego przelewu i/lub karty płatniczej zostanie zwrócony na rachunek bankowy podpięty pod w/w metodę płatności.

Typy obsługiwanych kart płatniczych: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Nie wysyłamy towaru za pobraniem.

V. WYSYŁKA:

1. Zamówione towary będą dostarczone za pomocą wybranej przez klienta firmy,a  ich kwota będzie stała i będzie wynosić:

- Kurier DPD 18 zł

- Paczkomat Inpost 14 zł

- odbiór osobisty 0 zł (Chełmek, ul. Aleja Parkowa 7) – po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru pod nr telefonu 792-902-242

2. Pakujemy towar w foliowe koszulki lub kartonowe pudełka, tak aby maksymalnie zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem w czasie transportu..

3. W przypadku uszkodzenia przesyłki klient zobowiązany jest do wypełnienia formularza reklamacji w obecności kuriera, co jest podstawą do roszczeń z firmą kurierską.

4. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za nieodebranie przesyłki w wyznaczonym terminie, z powodu nieobecności adresata lub podania błędnych danych adresowych. W takim przypadku klient ponosi koszty związane z ponowną wysyłką towaru.

VI. REKLAMACJE I ZWROTY:

1.  W przypadku otrzymania niewłaściwego lub wadliwego towaru lub niekompletnego zamówienia prosimy o zgłoszenie reklamacji na adres mailowy: pracownia@myszowo.pl

Okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od daty zakupu. Klient ma prawo do skorzystania z Rękojmi.

2. W mailu klient musi podać kilka informacji:

- numer zamówienia (zgodnie z korespondencją mailową w czasie realizacji zamówienia)

- dokładny opis reklamacji oraz zdjęcia wadliwego elementu lub całego produktu

- opcjonalnie sposób rozwiązania problemu

3. Adres, na który należy odesłać towar w nienaruszonym stanie, z przypiętymi oryginalnie metkami (jeżeli takie były zastosowane):

Dawid Andryszczak Opticmix

ul. Piastowska 21B

32-660 Chełmek

tel.: 792-902-242

4. Uszkodzenia mechaniczne wynikające z nieprawidłowego korzystania z zakupionych produktów nie podlegają zwrotowi oraz reklamacji m.in.: złe przechowywanie, nadmierne obciążanie torebek, co może spowodować wyciągniecie lub uszkodzenie zaczepów i pasków lub pęknięciem szwów, zła konserwacja i niezabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi np. nadmierne przemoczenie lub odbarwienie od słońca, naturalne zużycie i odkształcenia spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem.

5. W razie nie uwzględnienia reklamacji koszty wysyłki pokrywa kupujący.

VII. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY:

 1. Na podstawie Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów Klient ma prawo odstąpienia od umowy. 

2. Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli klient złoży oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz wyśle go na adres e-mail: pracownia@myszowo.pl i odeśle  towar na adres:

opticmix Dawid Andryszczak

ul. Piastowska 21 B

32-660 Chełmek

w terminie nie przekraczającym 14 dni od dnia otrzymania towaru w nienaruszonym stanie.

4. Towar powinien być kompletny, w fabrycznym opakowaniu, z przypiętymi metkami i nie może nosić żadnych śladów użytkowania.

5. Koszty przesyłki zwracanego towaru ponosi klient.

6. Jeżeli zwrócony towar spełnia wymagania określone w pkt. 2, 3 oraz 4  (zastrzegamy 3 dni na sprawdzenie wymagań) w terminie 7 dni zwracamy zapłaconą kwotę za towar wraz z najtańszymi dostępnymi kosztami przesyłki (nawet jeżeli wybrany koszt wysyłki przez klienta jest wyższy) na podany przez klienta rachunek bankowy.

7. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zamawiając towar ze standardowej oferty.

Wszelkie niestandardowe modyfikacje pod klienta (zmieniające kształt, wielkość lub rodzaj materiału) oraz produkty personalizowane  (hafty lub naszywki) nie podlegają prawu odstąpienia od umowy. 

VIII. POLITYKA PRYWATNOŚCI:

Niniejsza polityka prywatności odnosi się do strony www.myszowo.pl - a korzystanie z niej dotyczy Ciebie. Przykładamy ogromną wagę do sposobu przechowywania i gromadzenia danych na podstawie RODO, dlatego szczegółowo opiszemy cały proces: 

1. Administratorem Twoich danych osobowych jest właściciel sklepu internetowego www.myszowo.pl:

Dawid Andryszczak, prowadzący działalność gospodarczą:

Opticmix Dawid Andryszczak z siedzibą w Chełmku

ADRES: ul. Piastowska 21B, 32-660 Chełmek

tel.: 792-902-242

e-mail: pracownia@myszowo.pl

NIP: 5492335334 

2. Korzystając ze strony www.myszowo.pl wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z tą polityką. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub zrezygnować z używania naszej strony.

3. Zbieranie danych osobowych następuje przez dobrowolne ich podanie w formularzu i służy tylko do poprawnej realizacji zamówienia: imię i nazwisko, adres do wysyłki, mail, telefon, dane niezbędne do realizacji płatności na podstawie RODO - Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych; art. 6 ust. 1 lit. f RODO

4. Jeżeli jesteś naszym klientem i wyraziłeś zgodę możemy wykorzystywać Twoje dane również do promocji naszych produktów np. przekazywania Ci mailowo aktualnych promocji, które mamy na stronie.

5. Oświadczamy, że dane które zostały nam przekazane są przekazane tylko firmom kurierskim oraz pośrednikom płatności w celu realizacji zamówienia. 

6. Co to są Ciasteczka (Pliki cookies):

To niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartfinie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Zazwyczaj ciasteczka zawierają nazwę strony, czas jego istnienia oraz losowo wygenerowany numer służący o identyfikacji przeglądarki, z której łączysz się ze strona internetową.

myszowo.pl używa ciasteczek w celu usprawnienia działania strony oraz do zbierania anonimowych statystyk, które pomogą nam w poprawieniu funkcjonowania strony internetowej. 

  

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. 

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.

Życzymy miłych zakupów i zachęcamy do kontaktu z nami w celu usprawnienia działania sklepu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl